JWOC 2010 - kwalifikacje do Middla

Dziś miały miejsce kwalifikacje do finału Middla, który odbędzie się w dniu jutrzejszym. Nie zabrakło emocji, a faworyci nie zawiedli. Hanna Wiśniewska i Anna Morawska pewnie zakwalifikowały się do finału z odpowiednio 3 i 5 czasem w swojej grupie. Poniżej możliwości pobiegła Monika Gajda, ale i jej udało się wejść w pierwszą dwudziestkę (16-ta). Świetnym biegiem popisał się Rafał Podziński, plasując się na 8 miejscu w pierwszej męskiej grupie.

Pozostali zawodnicy do końca walczyli o utrzymanie się na miejscach dających awans do finału. Jeszcze przed końcem kwalifikacji wiedzieliśmy już, że nie zobaczymy jutro Angeliki Lińskiej, Piotrka Parfianowicza oraz Ewy Gwóźdź. Do końca mieliśmy nadzieję na awans Pauliny Faron, Michała Olejnika i Sławka Cyglera, którzy plasowali się niebezpiecznie blisko dwudziestego miejsca, kiedy w lesie było jeszcze około dziesięciu zawodników z każdej grupy. Paulinie się udało (18-ta). Chłopaki potrzebowali odrobiny szczęścia, ale niestety dziś go zabrakło. Strata 5 minut okazała się zbyt duża na bieg finałowy.
Na końcu listy Polaków startowali Maciej Hewelt i Bartosz Pawlak. Ponieważ w końcówce rywalizacji brakło odświeżania wyników w internecie napięcie było duże, ale w końcu, po kilkudziesięciu minutach, mogliśmy przeczytać że Hewi awansował z 16 miejsca, a Rino z trzeciego!!! Brawo!
Cała piątka, której się nie powiodło będzie jutro walczyć o miejsca w finale B (dla zawodników z miejsc 21-40).

Gratulacje dla "finałowiczów". Podziękowania za walkę dla pozostałych. Pamiętajcie oglądać jutrzejsze finały! Będzie się działo!

http://www.jwoc2010.dk/ - wyniki on-line
http://news.worldofo.com/chat on-line i relacja od osób obecnych w centrum zmagań.

Comments

No responses to “JWOC 2010 - kwalifikacje do Middla”

Prześlij komentarz