JWOC 2010 - Middle nie dla Polaków

Po dobrych wynikach w kwalifikacjach do biegu średniodystansowego serca kibiców były pełne nadziei na dobry wynik w biegu finałowym, ale niestety piątek nie był łaskawy dla naszej reprezentacji i z pewnością wielu zawodników jest mocno niezadowolonych ze swoich biegów. Wydaje mi się, że tylko Rafał Podziński pobiegł na tyle dobrze, by cieszyć się z wyniku - 14-te miejsce.

Zacznijmy od finału B. Wśród kobiet ładnie pobiegła Ewa Gwóźdź, plasując się na czwartym miejscu. Za nią znalazła się Angelika Lińska, ale dopiero na miejscu 31. U chłopaków w finale B udany bieg zaliczył Sławomir Cygler zajmując, podobnie jak Ewa, 4 miejsce. Piotr Parfianowicz był tylko 34-ty, a Michał Olejnik nie wystartował. Tak słaby wynik Piotrka może oznaczać, że bieg został potraktowany treningowo jako przygotowanie do dzisiejszych sztafet. Podobnie absencja Michała Olejnika może oznaczać, że chłopaki odpoczywają przed walką drużynową.
Nie ma co ukrywać, że po wspaniałym początku Mistrzostw nadzieje kibiców mocno się rozbudziły i oczekiwaliśmy od Moniki i Hani biegów na poziomie pierwszej dziesiątki. Niestety nie tym razem. Hania Wiśniewska była 23, a Monika Gajda 35. Czasy wyraźnie pokazują, że o wyniku przesądziły błędy na drugi i trzeci punkt. Szkoda, ale przecież nie można mieć wszystkiego :)
Słabo pobiegły również Paulina Faron (52) i Ania Morawska (56) - tu ponownie kluczowe były pierwsze trzy punkty.
W M20 dobrym biegiem popisał się Rafał Podziński. Długo utrzymywał sie w pierwszej dziesiątce, by w końcu spaść na 14-te miejsce. Brawo Podzio! Za Rafałem, na miejscu 23 znalazł się Bartek Pawlak, a Maciej Hewelt dopiero na miejscu 60-tym, jednak i w tym przypadku sądzę, że był to bieg treningowy w pierwszym zakresie (przed JWOC słyszałem, że finału ma wcale nie biegać, nawet jeśli się zakwalifikuje).
Szkoda, że Middle nam nie poszedł, ale patrząc na całość i tak spisujemy się bardzo dobrze, a przed nami jeszcze sztafety. Emocje gwarantowane!

http://www.jwoc2010.dk/ - wyniki on-line
http://news.worldofo.com/chat on-line i relacja od osób obecnych w centrum zmagań.

Comments

No responses to “JWOC 2010 - Middle nie dla Polaków”

Prześlij komentarz