www.o-fight.pl

Obiecałem więc jest. Dziś postanowiłem wypuścić stronę dla szerszej publiczności. Mam nadzieję, że wszyscy pomożecie w testowaniu i pomożecie mi ją ulepszyć.
Mowa o O-Fight.pl! Jeśli chcesz mieć więcej frajdy z Orientacji, lubisz wyzwania, rywalizację, bądź też szukasz motywacji która sprawi, że dasz z siebie wszystko na zawodach, O-Fight.pl jest dla Ciebie :)

Na chwilę obecną głównym założeniem strony jest podniesienie poziomu rywalizacji na zawodach na kolejny level. Po szybkiej rejestracji na stronie będziecie mogli zadeklarować swój udział w zawodach, a następnie wybrać osobę z którą na tych zawodach chcecie się pojedynkować.

Po co się pojedynkować? Dla frajdy, dla emocji, dla motywacji. Wierzcie lub nie, ale świadomość pojedynku zawsze mobilizowała mnie do szybszego biegu. Pojedynkować można się z każdym, nie tylko z osobami z Twojej kategorii.

Jak wygrać pojedynek? Pierwszym elementem branym pod uwagę przy rozstrzyganiu pojedynku jest średnie tempo w minutach na kilometr jakie każdy z biegaczy uzyskał na danym biegu. Drugim elementem jest różnica w średnim tempie na kilometr obu zawodników. Wyliczenia zaprezentuję na przykładzie:

Załóżmy że ja pojedynkuję się z Mary.
Uzyskałem na biegu tempo 6:21 [min/km] (marzenia ;))
Mary pobiegła po 7:03 [min/km]
Można by pomyśleć, że wygrałem ten pojedynek, ale należy jeszcze uwzględnić średnie tempo na kilometr.
Moje średnie tempo wynosi 6:30 [min/km]
Mary ma średnie tempo 7:30 [min/km]
Różnica w naszych średnich tempach wynosi 60 sekund lub 1 minutę i działa na moją niekorzyść. Mary otrzymuje w tym pojedynku 60 sekund handicapu.
Bez handicapu wygrałbym o 42 sekundy, ale uwzględniając handicap przegrywam pojedynek o 18 sekund.

Jak jest liczone średnie tempo zawodnika? Jest to średnie tempo z dziesięciu ostatnich pojedynków zapisanych w O-Fight.pl. Jeśli zawodnik nie ma jeszcze dziesięciu pojedynków, średnie tempo liczy się z tego co jest dostępne.

Co zrobić by wygrać? Modlić się by przeciwnik zrobił odpowiednio dużo błędów na mapie :) System rozstrzygania pojedynków został zaprojektowany tak, by zawodnicy o różnym poziomie sportowym mogli ze sobą rywalizować, ale najbardziej sprawiedliwy będzie wtedy, kiedy oboje zawodników robi średnio tyle samo błędów na mapie.

Wszelkie dodatkowe szczegóły będę opisywał na forum, tak by wszyscy użytkownicy mieli do nich łatwy dostęp. Zachęcam do dzielenia się na forum swoimi uwagami i pomysłami. Wszystkie będą bardzo cenne.
Mam dużo pomysłów na dalszy rozwój. Liczę na Wasze wsparcie :)

Zapraszam serdecznie do rejestrowania się i zapisywania na zawody/pojedynki. Najbliższe na jakie można się załapać to 3 biegi podczas Pucharu Wawelu.

Do boju i obyście nie zbaczali ze swych wariantów :)

Comments

No responses to “www.o-fight.pl”

Prześlij komentarz