Talerz zdrowia - książka

Wszyscy wiedzą, że na chorobę pomaga czosnek, cebula i miód, ale na tym przeważnie kończy się na nasza wiara w lecznicze możliwości roślin. Dale Pinnock w swojej książce Talerz Zdrowia przedstawia inne rośliny o silnych właściwościach leczniczych. Dlaczego rośliny leczą?

Poza znanymi wszystkim witaminami i minerałami rośliny zawierają także fitozwiązki, które są bardzo silnymi farmaceutykami i działają tak jak substancje czynne w lekach. Fitozwiązki nie są substancjami odżywczymi (nie są niezbędne do normalnego funkcjonowania) dlatego mało się o nich mówi, a szkoda.

Dale Pinnock swoją wiedzę o fitozwiązkach posiadł dzięki studiom na kierunku ziołolecznictwo, gdzie odkrył, że "tajemnicze właściwości lecznicze roślin opisywane w starych księgach można już wytłumaczyć naukowo".

Fitozwiązki mają działanie antybakteryjne i antywirusowe (znana cebula i czosnek), przeciwzapalne, antyrakowe, antyalergiczne, a także wspomagające odporność. Autor opisuje które rośliny jeść w chorobach skóry, układu pokarmowego, krwionośnego, nerwowego, w problemach ze stawami. Całość napisana prostym językiem z dużą ilością ciekawych i prostych przepisów. Książkę polecam wszystkim zainteresowanym zdrowym odżywianiem.

Sama zaczęłam do porannej owsianki dodawać regularnie:
- cynamon (pobudza krążenie krwi, ma działanie przeciwgrzybiczne, reguluje poziom cukru we krwi)
- imbir (ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, pobudza krążenie),
a także jeść częściej surówkę z pora.

O innych super roślinach dowiecie się z książki :-)


Comments

No responses to “Talerz zdrowia - książka”

Prześlij komentarz