Korona Himalajów zdobyta po raz kolejny - Piotr Pustelnik oraz Oh Eun-Sun

Dziś w świecie alpinizmu na tapecie są dwa wspaniałe wejścia na dziesiąty co do wysokości szczyt na świecie - Annapurnę.
Pierwsze wejście zanotowali nasi rodacy. Wczoraj już została podjęta decyzja o ataku szczytowym i dziś dotarły do nas informacje o sukcesie wyprawy. Dla Kingi Baranowskiej jest to kolejna góra na jej drodze alpinistycznej, a dla...

Piotra Pustelnika to z pewnością finisz pewnego etapu - wchodząc na Annapurnę skompletował wszystkie 14 ośmiotysięczników i jako trzeci polak zapisał się w historii światowego alpinizmu, po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim, którzy wcześniej także dokonali tego wyczynu. Ogromne gratulacje! Wiem, że Piotr podczas swoich wojaży napotkał wiele przeciwności losu i kilka razy rezygnował z drogi na szczyt ratując życie ciężko rannych osób, które spotkał po drodze. Tym bardziej należą mu się brawa i szacunek za wytrwałość i serce.
Oprócz udanego ataku ekipy Polskiej, na szczyt weszła dziś także Koreanka Oh Eun-Sun. Mając 44 lata stała się pierwszą kobietą, która zdobyła koronę Himalajów. 154 cm wzrostu, 50 kg wagi i 13 lat. Szacunek!
Na stronie Kingi można obejrzeć zdjęcia i filmy z wyprawy, choć tych najważniejszych, ze szczytu, jeszcze nie ma.
www.kingabaranowska.com

Comments

One response to “Korona Himalajów zdobyta po raz kolejny - Piotr Pustelnik oraz Oh Eun-Sun”

Krasus pisze...
27 kwi 2010, 22:21:00

Pięknie, to wspaniała wiadomość, praktycznie cały dzień dziś żyłem tym - najpierw czekając na doniesienia z Himalajów, potem czekając na wieści o Kindze (najpierw poinformowano o wejściu Piotrka i Petera Hamora), a teraz oczekując na wiadomości o zejściu. Piotrek zdecydowanie na to zasłużył, jego ambicja i upartość w dążeniu do celu są godne podziwu.

Prześlij komentarz