10Mila - wyniki indywidualne


Nie do końca rozumiem indywidualne czasy jakie zostały zaprezentowane na stronie 10Mili, ale można już nich trochę ciekawych informacji wyczytać.
Na warsztat wezmę wszystkie sztafety jakie wymieniłem we wcześniejszym wpisie.

Sztafety męskie (286 sklasyfikowanych zespołów, 359 zgłoszonych)

OK Orion 1:
- na drugiej zmianie biegł Robert Banach. Już wiemy, że ze swojego biegu nie był zadowolony. Szczegóły można przeczytać na jego blogu. W każdym razie po sporych błędach na trasie ukończył zmianę ze 131 czasem wśród wszystkich zawodników i pchnął swój zespół w górę o 54 oczka, na 162 miejsce. Awans wydaje się być imponujący, ale bieg faktycznie do najlepszych nie należał.
- na ósmej zmianie tej samej sztafety do lasu pobiegł Alek Bernaciak, który po ładnym biegu (36-ty czas) awansował o 5 miejsc, na 41-sze.
- na ostatnią zmianę ruszył nasz ulubiony "chłopczyk eteropczyk" - Kowal. Niestety indywidualne miejsca ostatniej zmiany są chyba spieprzone, ale patrząc po czasach występ wygląda na udany. Ostatecznie sztafeta ukończyła zawody na 31-szym miejscu, z czego Wojtek Kowalski zdobył ostatnie trzy. Czas Wojtka - około 4 minut gorszy od czołówki (Hubmann?)

Rehns BK 1:
- na drugiej zmianie pobiegł Jacek Morawski. Spisał się bardzo dobrze. Uzyskał 11-ty czas i awansował z 99-go na 23-cie. Brawo! Porównując to z "Bananem" wychodzi, że miał czas lepszy o 13 minut. Nie wiem czy to wszystko się zgadza, ale być może przy uwzględnieniu rozbić mogło się tak ułożyć... chociaż do aż tak dużych błędów Robert się nie przyznawał :)
- na piątej zmianie leciał Wojtek Dwojak. 200-tny czas i spadek z 33-go na 53-cie. Zdaje się, że Wojtek nie zaliczy tego występu do udanych. Całą sztafeta ukończyła zawody na dobrym (Jacek sądzi inaczej :)), 37 miejscu.

Nybro OK 1:
- pierwsza zmiana i w tłumie ludzi na trasę rusza Mateusz Wensław. Przybiega na 143 miejscu.
- na trzeciej zmianie Tomek Lubkiewicz dalej pnie się w górę i wespół z kolegą z drugiej zmiany przesuwają zespół na 99-te miejsce (po drugiej zmianie 120-te)
- Polacy biegną także na ostatnich trzech zmianach. Ósmy wybiega Michał Olejnik. Kończy swoją zmianę z 49-tym czasem i przesuwa się z 91-go na 83-cie. Ładnie Michaś!
- na przedostatniej zmianie kilka miejsca traci Jacek Kowalczyk (114-ty czas i spadek na 87 miejsce)
- ale na ostatniej zmianie Kamil Włodarczyk wyprowadza sztafetę ostatecznie na 73 miejsce, choć patrząc na czas sądzę, że stać go było na lepszy bieg.

Polish Junior Team 1:
- Piotrek Paszyński kończy pierwszą zmianę na 88 miejscu. Nieźle.
- Podzio (Rafał Podziński) zalicza świetny bieg i z 40-tym czasem awansuje na 49 miejsce. Brawo!
- Łukasz Charuba ze 139-tym czasem spadł na 75 miejsce
- Bartek Macul z 245 czasem spadł na 113
- Kuba Drągowski ze 124 czasem stracił jeszcze jedno oczko
- Michał Kruczkowski ze 141 czasem nadrobił dwa
- Monika Depta ze 148 czasem straciła trzy
- a dalsze zmiany są już nieczytelne, ponieważ pojawia się napis MP (Miss Point? NKL?)

Ronneby OK 1:
- Na pierwszej zmianie fantastycznie pobiegł Bartosz Pawlak (Rino). Możecie przeczytać jego osobiste wrażenia z trasy. Uważam, że to świetny bieg (7 miejsce).
- Na drugiej zmianie Łukasz Nowacki wypadł już słabo. 169-ty czas i spadek z siódmego na 119-te.
- Słabo spisał się również Dawid Stefański vel "Stefan". 186-ty wynik w stawce nie imponuje. Znając Stefana stać go na więcej. Spadek na 164-te. Ostatecznie sztafeta skończyła na 97 miejscu.

Kalmar OK 1:
- Pierwsza zmiana to "Rychu" (Marcin Richert). 256 czas nie daje satysfakcji. Nie wiem w jakiej formie jest Rychu, ale sądząc po wszystkich poprzednich sezonach bieg musiał być wyjątkowo nieudany.
- Na drugiej zmianie "Grabek" (Maciej Grabowski). 99 czas i awans na 173 miejsce. Przyzwoicie.
- Polacy pokazali się także na ostatnich dwóch zmianach. Dziewiąty poleciał Piotrek Parfianowicz i z 208 czasem spadł o kilka miejsc
- ale w górę dźwignął sztafetę Sławek Cygler, który na wynikach widnieje z dziewiątym! czasem. Może w takim razie Sławek będzie w stanie wyjaśnić jak to się stało, że ma lepszy czas od najlepszych??? :)

Rehns BK 2:
- na trzeciej zmianie ujarzmiać mapę pobiegł Maciej Jasiński. Poszło średnio. 142 czas i awans o prawie 30 pozycji. Sztafeta ukończyła bieg na 183 miejscu.

Täby Ok 1:
- także na trzeciej zmianie leciał "Hewi" (Maciej Hewelt). 187 czas i spadek na 151 miejsce. Kurde, może ta trzecia zmiana była taka trudna? Pewnie Hewi niedługo skrobnie coś u siebie na ten temat... Miejsce sztafety to 92.

Sztafety żeńskie (320 sklasyfikowanych zespołów, 360 zgłoszonych)

Kangasala SK 1:
- Monika Gajda 54 na pierwszej zmianie. Myślę, że bardzo ładnie! Sztafeta zajęła 44 miejsce.

Nybro OK 1:
- jeszcze lepiej wypadła Daria Lajn. Także na pierwszej zmianie zajęła 26 miejsce. Potem bbyło już tylko gorzej i ogólnie ukończyły na 127 pozycji.

Pan-Kristianstad 1:
- na drugiej zmianie ścigała się Monika Depta (czyżby biegała dwa razy, najpierw u siebie, a potem z facetami?). 21 czas i awans ze 159 na 51 pozycję. Nieźle! :) Cała sztafeta 42 miejsce.

Kalmar OK 1:
- trzy Polki w składzie sztafety to już większość! :) Na I zmianie Jola Kołosińska i 90 miejsce
- na drugiej Anna Górnicka-Antonowicz, 95 czas, awans o 4 miejsca
- na czwartej zmianie Justyna Tynelska. Tylko 217 czas i spadek o 22 oczka. Ogólnie sztafeta na 173 miejscu.

Polish Junior Team 1:
- lepiej wypadła sztafeta w całości biało-czerwona. Paulina Faron po dobrym biegu na pierwszej zmianie zajęła 28 miejsce
- spadek o prawie 40 pozycji zaliczyła Ania Morawska
- podobnie pobiegła Natalka Ewiak i po jej zmianie sztafeta zajmowała 66 miejsce
- przedostatnia pobiegła Angelika Lińska i po słabym biegu spadły na 124-te
- a na ostatniej zmianie Ewa Gwóźdź także nie błyszczała i ostatecznie nasza juniorska sztafeta zajęła 118 miejsce. Nie ma tragedii :)


Podsumowując wygląda na to, że mamy przekrój przez całą gamę orientalistyczną. Od biegów wyśmienitych, przez średnie, aż po te gorsze. Tak czy siak strasznie wszystkim zazdroszczę. Musiało być super.
Gratulacje dla startujących. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zaistniejemy na 10Mili w co najmniej tak samo licznym składzie! :)

P.S. Jeśli gdzieś namieszałem, to poprawcie mnie proszę.

Comments

4 Responses to “10Mila - wyniki indywidualne”

jack pisze...
7 maj 2010, 20:31:00

Czasy na ostatniej zmianie męskiej są skopane, bo po 11.00 puszczono masówkę ze skróconą do 12km trasą, a wyniki obejmują ich i tych co biegali pełne 17km. Pozostałe zmiany z mojej perspektywy są dobrze przedstawione na wynikach.
Poza tym chciałbym zaznaczyć, że pewne różnice w czasach wynikają ze specyfiki biegania sztafet. Jak się startuje "w czubie" to automatycznie biegnie się z lepszymi, szybciej i łatwiej jest zrobić dobry czas, niż biegnąc samemu na entym miejscu.

Sławomir Cygler pisze...
9 maj 2010, 16:22:00

Nieee no Jacek, a już prawie wyszedłem na Mistrza Świata :) Zgadza się, biegłem już niestety trasę skróconą z 17 do 12 km, a dziewiąty czas, to czas spośród masówkowiczów.

kajo pisze...
9 maj 2010, 21:21:00

ja tylko nieskromnie dodam, że poza "moimi" chłopakami - wojtek, alek, wojtas i jańcia w 10-mili startowała jeszcze Hanka, która od tego sezonu startuje podobnie jak wojtek z alkiem w OK Orion... i ja oraz Orion jesteśmy zadowoleni z jej występu :D

Tomek Pabich pisze...
13 maj 2010, 09:58:00

Musiałem przeoczyć Hankę. Spodziewałem się, że ktoś się nie załapie, bo listy przeglądałem ręcznie i szukałem po nazwiskach. Musiała nie rzucić mi się w oczy. Ale występ faktycznie całkiem niezły :)

Prześlij komentarz