10MILA 2010 już za chwilę

W najbliższy weekend w Szwecji odbędzie się najbardziej szalony bieg sztafetowy na orientację, pospolicie zwany 10(tio)MILA. Zawody są bardzo widowiskowe i co roku przyciągają tysiące biegaczy i kibiców. Bieżący rok z pewnością nie będzie wyjątkiem. 4 kategorie, 1095 sztafet. A w śród nich także nasi...

Rywalizacja (start masowy) w biegu mężczyzn zaczyna się w sobotę (1 maja) o godzinie 22.00. Biegi będą trwały całą noc (większość zmian jest po ciemku), a przewidywana godzina ukończenia biegów przez pierwsze sztafety nastąpi około 8.30 rano w niedzielę.
Kobiety ruszają wcześnie, bo już o 15.00 w sobotę. Spodziewane zakończenie około 18.30 (u kobiet jest tylko 5 zmian).
Przed nimi startują sztafety juniorskie (12.00-14.10), które biegną cztery zmiany, a na samym początku startuje kategoria Open (3 zmiany). Ich zmagania zaczną się najwcześniej, już o 10.00.
Wszyscy zwycięzcy z zeszłego roku oczywiście stawili się na listach startowych. Czy wygrają faworyci? Jakie będą niespodzianki? Jak spiszą się nasi reprezentanci w barwach szwedzkich klubów? Zapraszam wszystkich do śledzenia wyników na żywo. Organizatorzy zapewniają internetowe radio i telewizję, oraz wyniki na żywo. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie działać jak należy! :)
Powodzenia!

Wszystkie przydatne informacje można znaleźć na stronie zawodów.

Comments

No responses to “10MILA 2010 już za chwilę”

Prześlij komentarz