Nauka hiszpańskiego - zaczynam!

Hola amigos!
Zbierałem się, zbierałem, aż w końcu się zebrałem :) Rozpocząłem naukę języka hiszpańskiego we własnym zakresie. Celem jest poznanie języka na poziomie komunikatywnym z akcentem na mowę, a potem na pismo. Nauka będzie się odbywać najtańszym kosztem, czyli w znakomitej większości będzie się opierać na materiałach znalezionych w internecie, a trochę tego jest...
Będę regularnie pisał o postępach, raz by zmotywować samego siebie, a dwa by prowadzić "dziennik" tego małego eksperymentu i móc potem przeanalizować skuteczność takiego podejścia do nauki.
Ostatni tydzień poświęciłem na wyszukiwanie materiałów. Znalazłem mnóstwo stron z nauką hiszpańskiego, ale większość z nich była nieco gówniana lub oferowała kilka pierwszych lekcji za darmo, a potem płatne - wiadomo.
Już zacząłem się uczyć własną metodą, którą oparłem na tym samym toku nauki jak w angielskim, kiedy przypadkiem natknąłem się na stronę która mnie mile zaskoczyła:
http://www.spanishdict.com/
Znalazłem tam słownik hiszpańskiego oraz bardzo dobrze zrobione lekcje (różne poziomy trudności) podczas których można uczyć się zarówno słówek jak i gramatyki. Lekcje są obrazkowo-fonetyczne, a więc można uczyć się i mówić i pisać. Jak dla mnie rewelacja. Rejestracja na stronie była banalna i zajęła minutkę, a zaraz potem przystąpiłem do pierwszej lekcji i w niecałą godzinę opanowałem jej materiał (na początku wydawało mi się, że starczy 20 minut ;) - jednak faktycznie im człowiek starszy tym gorzej z rozumem...). Jedynym mankamentem jest to, że sam kurs jest po angielsku. Dla mnie to nie przeszkoda, ale dla niektórych może nią być.

Tym samym przygodę z językiem hiszpańskim uważam za rozpoczętą! Wszystkich chętnych do wspólnej nauki (nie fizycznie, ale w zakresie tempa i materiałów) zapraszam do odzewu :) Chętnie podzielę się zebranymi materiałami i linkami.
Nauczone na chwilę obecną:
SpanishDict Lesson 1.1
Miesiące i pory roku

Adiós companieros! :-)

Comments

5 Responses to “Nauka hiszpańskiego - zaczynam!”

Wastalawista pisze...
13 sty 2010, 20:54:00

Powodzenia.
Może to pomoże:
http://vbeta.pl/2009/04/02/40-stron-ktore-naucza-cie-jezyka-obcego/

ja osobiście korzystałam z bbc i sobie chwalę:)

Tomek Pabich pisze...
13 sty 2010, 21:34:00

Cześć,
Zajrzałem w link i rzuciłem okiem na kilka stron z hiszpańskim.
BBC faktycznie wygląda imponująco. Przyjrzę się jej dokładniej. Na razie przeszedłem całą pierwszą lekcję dla początkujących i była super.
Wielkie dzięki i pozdrawiam :)

Anonimowy pisze...
14 sty 2010, 17:34:00

zycze powodzenia...i wytrwalosci!!!:) jolanita

Anonimowy pisze...
21 sty 2010, 16:35:00

Dobra też się biorę :P. Ja preferuję płyty CD do auta.
Pech13

Anonimowy pisze...
18 lut 2014, 14:05:00

Marlena: ja polecam fiszkoteka.pl i naukę z fiszek. Mozna wydrukowac, pisac, słuchać. All ;) Nauka oparta jest o krzywą zapamiętywania.

Prześlij komentarz